Walka z bardzo suchą skórą, skłonną do egzemy, zaczyna się podczas kąpieli!

autor

11.10.2016 r. odbyła się konferencja La Roche-Posay, podczas której doktor Wioletta Barańska-Rybak oraz inni eksperci opowiedziali zebranej grupie dziennikarzy o nowościach pielęgnacyjnych marki oraz sposobach walki z egzemą. Czym zatem jest ta choroba?

Egzema to grupa chorób dermatologicznych, obejmująca kilka różnych rodzajów zapalenia skóry. Większość przypadków objawia się czerwoną, nabrzmiałą i swędzącą skórą. Najpowszechniejszy rodzaj egzemy to atopowe zapalenie skóry. Przy tym schorzeniu niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja skóry, która powinna zacząć się już w trakcie kąpieli. La Roche-Posay wprowadza LIPIKAR Syndet AP+ z opatentowanym składnikiem aktywnym Aqua Posae Filiformis, do pielęgnacji skóry skrajnie suchej ze skłonnością do atopii już podczas kąpieli. Lipikar Syndet AP+ uzupełnia poziom lipidów, działa przeciw podrażnieniom i swędzeniu skóry.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna skóry o złożonej etiologii, występująca u dzieci i dorosłych, w której skóra staje się sucha i swędząca. U pacjentów z atopią przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, występują niedobory filagryny – białka skóry zapewniającego przyleganie do siebie komórek powierzchniowej warstwy skóry. Ponadto skórze brakuje lipidów naturalnie występujących na jej powierzchni, które chronią ją przed potencjalnymi alergenami. Również mikrobiom skóry jest istotnie zaburzony.

lipikar-syndet-ap-400ml-1

La Roche-Posay wykazało, że mikrobiom jest współodpowiedzialny za atopię, tak samo jak bariera skórna1.

Trzy kluczowe wnioski z badania klinicznego, przeprowadzonego na grupie 49 pacjentów przez okres trzech miesięcy:

  1. Mikrobiom u osób z atopią różni się od mikrobiomu u zdrowych osób;
  2. Mikrobiom na skórze u pacjentów z atopią ulega zmianie podczas nasilenia się choroby: obszary skóry zmienionej chorobowo wykazują mniejszą różnorodność bakterii niż na zdrowych obszarach;
  3. Większa różnorodność bakterii może chronić przed nasileniem się stanów zapalnych u pacjentów z atopią.


Statystyki dotyczące atopii są alarmujące. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie, głównie dzieci
2. Atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji dermatologicznych3.

Na to schorzenie nie ma jeszcze lekarstwa. Można jedynie minimalizować objawy, stosując u swojego dziecka odpowiednie leki i kosmetyki. Swędzenie, główny objaw atopowego zapalenia skóry, jest podobno gorsze niż ból.

Codzienna pielęgnacja

Powszechny błąd w pielęgnacji skóry ze skłonnością do egzemy, to korzystanie z niewłaściwych preparatów do kąpieli. Źle dostosowany środek pielęgnacyjny może osłabić efekty leczenia. Dla optymalnej skuteczności, pielęgnacja skóry ze skłonnością do egzemy musi rozpocząć się już podczas kąpieli.” Profesor Thomas Bieber, lekarz dermatolog.

Jest niezmiernie ważna w leczeniu dziecka z AZS. Podstawą pielęgnacji jest smarowanie skóry odpowiednimi emolientami oraz stosowanie do mycia specjalistycznych środków niezawierających mydła oraz prysznic – najlepiej w letniej wodzie, z użyciem preparatów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skóry atopowej, takich jak LIPIKAR Syndet AP+ La Roche-Posay. Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie stanowi nieodzowne elementy pielęgnacji skóry w AZS.

LIPIKAR SYNDET AP+ to wyjątkowy krem myjący, który koi i łagodzi skrajnie suchą skórę, zmiękcza, wygładza, nawilża i chroni. Zawiera masło Karite, niacynamid, wodę termalną z La Roche-Posay oraz opatentowany składnik AQUA POSAE FILIFORMIS, który pomaga przywrócić różnorodność mikroorganizmów na powierzchni skóry.

Opracowana przez Dział Zaawansowanych Badań L’Oréal koncepcja zastosowania mikroorganizmów w kosmetyce nie jest nowa. Wszystko zaczęło się ponad 25 lat temu za sprawą Vitreoscilla filiformis. Aby zwiększyć skuteczność bakterii, Laboratoria La Roche-Posay wyhodowały ją w wodzie termalnej z La Roche-Posay słynącej z właściwości kojących i łagodzących podrażnienia. Tak narodził się nowy, opatentowany przez La Roche-Posay składnik aktywny – AQUA POSAE FILIFORMIS, który wykorzystany został m.in. w Lipikar BALSAM AP+ a teraz w LIPIKAR SYNDET AP+. W badaniu wykazano, że AQUA POSAE FILIFORMIS wpływa na przywrócenie równowagi mikrobiomu 4.

LIPIKAR SYNDET AP+ łagodzi skrajną suchość skóry, wpływając na poprawę wyników SCORAD oraz pomaga zmniejszyć  uczucie swędzenia.

la-roche-posay-maciej-sochacki-dyrektor-generalny-dzialu-kosmetyki-aktywnej la-roche-posay-z%cc%87aneta-gajek-agnieszka-kruszewska-damian-kurzaj-magda-mulinskazespol-la-roche-posay la-roche-posay-rodzina-lipikar-maja-i-aleksandra-warowne la-roche-posay-dzien-bez-atopii la-roche-posay-anna-i-aleksandra-warwne-rodzina-lipikar-z%cc%87aneta-gajek-magda-mulinska-zespol-la-roche-posay la-roche-posay-agnieszka-safjanska-magda-mulinska-z%cc%87aneta-gajek-agnieszka-kruszewska-damian-kurzaj-zespol-la-roche-posay

fot. materiały prasowe

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *