Ulubione miejsce wypoczynku polskich gwiazd – Lawendowy Winiec!

autor

Lawendowy Winiec na Mazurach jest idealnym miejscem na odpoczynek, a także na spotkania biznesowe o każdej porze roku. Wysoki standard w połączeniu z urokiem wsi i wyjątkowa kuchnią sprawią, że każdy odnajdzie tu to, czego potrzebuje. To miejsce, które upodobały sobie polskie gwiazdy ponieważ zapewnia im luksus, swobodę oraz intymność. Lawendowy Winiec położony jest w sercu Mazur Zachodnich, w miejscowości Winiec, 8 km od Miłomłyna w powiecie ostródzkim.

Pensjonat oferuje maksymalnie 15 miejsc noclegowych w pięciu, komfortowych pokojach z łazienkami (jeden pokój 4-osobowy, jeden pokój 3-osobowy, trzy pokoje 2-osobowe). W otoczeniu nieskażonej przyrody, piękna krajobrazów, ciszy, wśród unikalnych smaków i zapachów Mazur każdy znajdzie spokój i ukojenie dla  ciała i ducha, a Ci zagubieni w życiu może odnajdą tu samych siebie…

Zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz położenie sprawiają, że jest to wręcz wymarzone miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok.

Obiekt położony jest nad brzegiem Jeziora Bartężek, z dostępem do własnego pomostu oraz prywatnej, piaszczystej plaży. Wodny szlak wiedzie prosto z pomostu, przez Rudą Wodę do Małdyt, a stamtąd Kanałem Ostródzko-Elbląskim aż do Zalewu Wiślanego.

W pobliskim Miłomłynie znajduje się przystań, z której odpływają statki do Ostródy. Ten odcinek  Kanału Elbląskiego stanowi jego najstarszą część.

Jednym z ulubionych miejsc Gości jest wykonana w drewnie duża, przeszklona jadalnia z panoramicznym widokiem na jezioro. Z kolei, podcienia domu kryją obszerne tarasy, które zachwycają widokami o każdej porze dnia.

Zima na tych terenach jest zwykle śnieżna i mroźna, a jezioro skuwa gruba warstwa lodu, w którym wiercą przeręble liczni wędkarze. Łyżwy, rowery, sanie i kuligi, a zwłaszcza narty biegowe należą do największych, zimowych atrakcji tej części Mazur.

Kuchnia regionalna

Specjalnością Lawendowego Wińca jest domowa kuchnia regionalna oparta na zdrowych i ekologicznych produktach pochodzących od lokalnych producentów. Duszą tego domu jest Mirka Wójcik – gospodyni która pobija Magdę Gessler.

Kluski mazurskie, kotlety z jajkiem, kaczka, charakterystyczne dla tego regionu potrawy z ziemniaków, ryby świeże i wędzone oraz wiele innych smakołyków sprosta gustom kulinarnym każdego Gościa.

Rowery, kajaki, łódź wiosłowa, sprzęt wędkarski, siatkówka plażowa, a także parking na terenie posesji są zawarte w cenie noclegu.

Planujecie wakacje? Romantyczny weekend we dwoje? Czy może niezapomniane chwile z rodziną?

Koniecznie musie odwiedzić LEWENDOWY WINIEC.

Więcej na; www.lawendowywiniec.pl

Lawendowy Winiec od jeziora Lawendowy Winiec w lawendzie Lawendowy Winiec śniadanie na trawie Lawendowy Winiec sniadanie potrawy regionalne bufet Pomost Lawendowy Winiec pokoje Mazury kuchnia regionalna wakcje nad jeziorem_taca

 

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *