Trasa koncertowa Stana Borysa w USA 2017 – zakończona !!

autor

STAN BORYS  od końca stycznia do początku maja 2017 przebywał w USA koncertując dla Polonii Amerykańskiej .

 

Piosenkarz podróżował przez trzy miesiące koncertując w dziewięciu miastach USA takich jak: Boston, New York, Pompano Beach, Houston, San Antonio, Phoenix, Vista-San Diego, San Francisco oraz Santa Rosa.

Koncerty 75/55 były zorganizowane z okazji 75 lat urodzin oraz 55 lat pracy na scenie , na których artysta prezentował swój najnowszy repertuar jak również najpopularniejsze przeboje między innymi takie jak “Anna” ,“Spacer Dziką Plażą ”, “Jaskółka uwieziona “ “Wiatr od Klimczoka” i wiele innych . 

Wśród znanych przebojów można było wysłuchać najnowsze  utwory  tj. “ Bajdary”, ”Tworzywo”, “ Krzyczę przez sen “ Szukam przyjaciela ”Ikona” autorstwa sławnych polskich  poetów takich jak Adam Mickiewicz, Jan Paweł II , Agnieszka Osiecka, Tadeusz Urgacz i Bogdan Loebl. 

Wszystkie koncerty Stana okazały się wielkim misterium poezji, pięknych słów poetów polskich do, których miedzy innymi Stan napisał muzykę.

Zgromadzona publiczność była pod ogromnym wrażeniem piosenki do słów Jana Pawła II pod tytułem: “Tworzywo” oraz “Ikona” Tadeusza Urgacza. 

Po koncertach Artysta rozmawiał z publicznością , podpisywał liczne autografy na płytach i książkach swojej poezji “Daleko donikąd” wydanej kilka lat temu.

Na pamiątkę wydarzenia każdy z fanów mógł zrobić zdjęcie z ikoną polskiej piosenki. Artysta chętnie pozował do zdjęć i przyjmował gratulacje oraz życzenia z okazji okrągłej rocznicy jubileuszu. Po koncertach publiczność była wzruszona do łez powracając  nostalgicznie do młodzieńczych lat. Wśród publiczności znalazła się też znacznie młodsza cześć  fanów, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali oryginalnego brzemienia głosu legendarnego Stana Borysa i nietuzinkowych tekstów piosenek. 

Dużym wyróżnieniem i zaszczytem był występ dla polsko-amerykańskiej publiczności na Gali Biznesu w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku. Wokalista został wyróżniony nagrodą specjalną  Polish-American Friendship Award  przez Konsulat za promowanie polskiej  kultury i sztuki w USA. 

Jego przełomowy  koncert w San Antonio był pierwszym polskim wydarzeniem kulturalnym w Polskim Klubie  w ciągu ostatnich 20 lat. Stan nie rozczarował entuzjastycznej publiczności, kiedy prezentował swój repertuar. Publiczność wsłuchiwała się w piosenki, chłonąc nastrojową muzykę i poetyckie strofy. 

Po koncercie w San Antonio było równie wyjątkowe wydarzenie w Houston, gdzie Polonia powitała Stana organizując specjalne przyjęcie na przywitanie mistrza. Koncert zorganizowany przez prężną Polonię w Houston zrzeszył sobie fanów z okolicznych miast takich jak Austin i Dallas.

Kolejne występ  w Phoenix, Santa Rosa i San Francisco miały podobny mistyczny klimat. Trzeba przyznać, że artysta ma dobry kontakt z publicznością i czuje się, że śpiewa tak, jakby to każdy koncert był najważniejszy w jego karierze. 

Gdziekolwiek w Ameryce Stan Borys się pojawia jest bardzo ciepło przyjmowany przez swoich wielbicieli. Wchodząc na scenę publiczność wstawała i witała Stana licznymi brawami . Po koncertach Stan otrzymywał gratulacje, kwiaty i życzenia. 

Artysta przywiązuje szczególny sentyment do Stanów Zjednoczonych. W latach 70- tych wyemigrował u szczytu swojej kariery i mieszkał na stale w USA  przez 30 lat.  Od kiedy  wyjechał ze Stanów Zjednoczonych i przeprowadził się na stałe do Polski minęło już ponad 10 lat.

Co roku od stycznia do kwietnia przyjeżdża na koncerty przy tym odwiedzając  wieloletnich przyjaciół i rodzinę. Stan systematycznie ćwiczy i utrzymuje swoją kondycję w doskonalej formie. Golf , Tenis i joga  to sporty obecne w życiu Stana Borysa. W wolnych chwilach od koncertów i obowiązków z przyjaciółmi często grał w kanionach kalifornijskich,   gorącym klimacie Arizony i tropikalnej Florydy.  

W tym roku między koncertami piosenkarz miał okazję przejechać samochodem tysiące kilometrów przez rozlegle widoki i malownicze krajobrazy stanów:  Florydy , Teksasu, Arizony i Kalifornii.  W trakcie wielogodzinnej podroży udało mu się dojechać  tam gdzie pozostały do dziś ślady sławnych rodaków . Jednym z takich miejsc były okolice Las Angeles, miasto Anaheim w Stanie Kalifornia , gdzie polska aktorka Helena Modrzejewska była właścicielka rozległych terenów. Do dziś tam istnieje po niej dom, w którym mieszkała. Jest tam ulica o nazwie Modjewska oraz cały obszar krainy gdzie mieszkała aktorka nazwany jest Modjewska Canyon  . 

Drugim malowniczym miejscem, które odwiedził Stan Borys było miasto Poso Robles gdzie wielki kompozytor i pianista Ignacy Jan Paderewski był właścicielem winnic i wielkich obszarów ziemi w Stanie Kalifornia.  

Wśród winnic , Stan Borys  przechadzał się rozmyślając i kosztując smaczne wino z okolicznej winiarni . Uroki terenów kwitnącej Kalifornii w okresie wiosny szczególnie urzekła wrażliwego Artystę .  Zawsze chętnie wraca do tych miejsc gdzie jest witany i przyjmowany z otwartymi ramionami przez publiczność oraz przyjaciół.

Jedno z magicznych  miejsc dla piosenkarza ,  w okolicach  Arizony jest miasteczko Sedona. Miejscowość oddalona jest  dwie godziny od Phoenix na północ i słynie z przepięknych górzystych krajobrazów  w  odcieniach pomarańczo czerwonych. Tam Stan miedzy koncertami nabierał energii na czekające go w dalszej trasie koncerty. Lokalni mieszkańcy czyli Indianie  twierdzą iż miejsce to nasycone jest naturalna energia , dzięki której człowiek może się regenerować i nabierać nowych sił . 

Co roku na wiosnę w okresie świąt  Borys odwiedza swoich bliskich przyjaciół , którzy witają go w swoim domu w mieście Vista oddalonej o 40 min na północ od San Diego. Malowniczy krajobraz wypełniony wzgórzami rozprzestrzenia się ze sceny amfiteatru o nazwie Jaskółka . Nazwa tego miejsca pochodzi od wielkiego przeboju Stana Borysa wybudowanego na jego cześć. Liczne grono najbliższych przyjaciół domu i fanów Stana przybyła na  na część artystyczną spotkania. Spektakularny koncert mistrza, prezentował melodie słów poezji przy zachodzącym słońcu nad Pacyfikiem.

Końcowym punktem trasy koncertowej było szczególne miasto  San Francisco. Piękne niebezpieczne położenie tego miasta ze względu na częste trzęsienia ziemi zachwyciło Stana do tego stopnia, iż po wyjeździe często powtarzał słowa piosenki “I left my heart in San Francisco”

Kiedy podroż dobiegała końca na początku maja w Nowym Yorku  Stan wrócił myślami do kraju, swojej prawdziwej ojczyzny . W Polsce czekają na niego fani ,przyjaciele i rodzina . Co tydzień  prowadzi audycję radiową, w Radio Dla Ciebie pt. “Rozmowa z samym sobą” w każdy poniedziałek o 18:00.

Przez okres letni odbywają się turnieje tenisowe, w których czynnie bierze udział oraz koncerty z Grupą Imię Jego 44. Wylot do Polski wiąże się z realizowaniem nowych planów artystycznych i prywatnych.

Od ponad sześciu tygodni znajdował  się na pierwszym miejscu listy przebojów w RDC  najnowszy utwór w wykonaniu Stana Borysa pt. “ A on szukał burzy”. Tekst do piosenki napisał Stan parę lat temu w postaci wiersza , który użył do najnowszej piosenki  .

Dla Stana  wiek nie ma granic, czuje się młody duchem i ciałem . Higieniczny tryb życia,  czynne uprawianie sportu, aktywność  oraz wstrzemięźliwość w jedzeniu i piciu jak i  dobry sen powodują iż artysta przedłuża sobie młodość realizując swoje marzenia.

 

 

DSCF3312 DSCF3370 DSCF3377 DSCF3551

Materiały prasowe.

Brak tagów Brak komentarzy 0

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *