Pozytywne podejście do diety!

autor

   Święta za pasem. Przygotowania lada dzień ruszą pełną parą. Będzie mało czasu a wiele do zrobienia. Również w kuchni. Oprawianie ryb, lepienie pierogów czy pieczenie ciasteczek i serników.

Wszystko brzmi świetnie, smakuje jeszcze lepiej. Refleksje przychodzą zazwyczaj później.

Gdy już spróbujemy wszystkich dostępnych potraw z Wigilijnego stołu, i dojemy zapasy w lodówkach, zaczynają pojawiać się wyrzuty sumienia, zwątpienie i przemyślenia. Wskazówka wagi niebezpiecznie się unosi, a my zaczynamy żałować Świątecznego obżarstwa.

Każdy z nas choć raz w życiu podjął decyzję o zmianie negatywnego nawyku, pod wpływem Nowego Roku. Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe możliwości.

Plany to piękna rzecz, ale realizacja ich nie dla każdego jest prosta.

W przypadku diety, często pojawia się problemy nie tylko mobilizacji ale również nawyków.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że uzależnienie od jedzenia, jest najgorszym rodzajem wśród wszystkich uzależnieniem, bowiem  z jedzenia nie możemy całkowicie zrezygnować. Wszystkie pozostałe używki takie jak alkohol, tytoń, czy narkotyki, można usunąć ze swojego życia. Natomiast jedzenie, jest jednym ze składników potrzebnych nam do prawidłowego funkcjonowania.

O ile w przypadku uzależnienia od jedzenia, potrzebna jest pomoc specjalistów, o tyle gdy mowa o zmianach w sposobie odżywiania osób bez zaburzeń żywieniowych, decyzja należy tylko od nas samych.

Firma SpokoBOX Catering dietetyczny. Swoje menu oparła o Metodę Równowagi Metabolicznej, opracowanej przez Założycielkę firmy, Panią Annę Szczypek, psychodietetyczkę z wykształcenia i pasji. Klienci, którzy decydują się rozpocząć przygodę z posiłkami SpokoBOX, doceniają idealnie skomponowane wartości kaloryczne, które dopasowane do potrzeb, powodują spokojny, umiarkowany i zdrowy spadek wagi. Marka podkreśla jednak, że oprócz dobrze zbilansowanych posiłków, bardzo ważne jest psychiczne podejście do diety. Wiara w siebie, swój sukces oraz samodyscyplina podczas wprowadzania zmian żywieniowych jest nieodłącznym elementem długotrwałej zmiany, nie tylko wyglądu fizycznego ale również nas samych.

Warto przekonać się o skuteczności takiego podejścia, rozpoczynając swoją przygodę z cateringiem SpokoBOX! Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.spokobox.eu

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *