Już jutro na NOVEJ Scenie Teatru Muzycznego ROMA premiera spektaklu muzycznego „Księga dżungli”!

autor

Już jutro na NOVEJ Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się premiera spektaklu muzycznego „Księga dżungli”, opartego na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga. Przedstawienie przeznaczone jest dla młodych widzów.

– NOVA Scena z widownią na 150 osób jest w Teatrze Muzycznym ROMA swoistym kontrapunktem dla tego, co pokazujemy na Dużej Scenie – mówi dyrektor Teatru, Wojciech Kępczyński. – Mamy tu kilka nurtów działalności: to kameralne spektakle muzyczne dla dorosłych jak „Pięć ostatnich lat” czy „Tuwim dla dorosłych”, fantastyczny cykl koncertów „Dobry Wieczór Jazz” i oczywiście cieszące się ogromnym powodzeniem spektakle dla dzieci, czyli tytuły takie jak „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały książę” i „Adonis ma gościa”. Bardzo się cieszę, że do tych tytułów dołączy teraz jeszcze „Księga dżungli”.

– To już drugie przedstawienie, które mam przyjemność przygotowywać na NOVEJ Scenie TM ROMA – mówi Jakub Szydłowski, reżyser spektaklu, a zarazem autor scenariusza i tekstów piosenek. – Tytułowa dżungla to współczesny świat dorosłych, na który staram się spojrzeć oczami dzieci. Chciałbym pokazać to, co jest w nim piękne, ale i to, co może stanowić zagrożenie i wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, jak młody człowiek może odnaleźć się w różnych sytuacjach.

– Prawdziwa dżungla jest niezwykle różnorodna i tę właśnie różnorodność starałem się oddać w muzyce – dodaje Jakub Lubowicz, kopmpozytor i jednocześnie kierownik muzyczny spektaklu. – Mamy tu do czynienia z łączeniem różnych stylistyk, od muzyki elektronicznej aż do folkloru podhalańskiego. To jest to, co zawsze najbardziej mnie interesuje: stworzenie do spektaklu teatralnego takich utworów, które przy swoim ogromnym zróżnicowaniu będą się wzajemnie uzupełniały i stanowić będą harmonijną całość.

W roli głównego bohatera – Mowgliego/Żaby – na zmianę występować będą czterej chłopcy w wieku 9-12 lat, którzy zostali wybrani w otwartych castingach: Jan Szydłowski, Filip Rogowski, Jan Pisera i Michał Rosiński. Ten ostatni już występował na scenie w spektaklu „Deszczowa piosenka” w TM ROMA. Dla pozostałej trójki jest to teatralny debiut.

Do końca bieżącego roku spektakl zostanie zagrany 23 razy. Repertuar na kolejne miesiące już wkrótce pojawi się na stronie Teatru: www.teatrroma.pl

 

ksie%cc%a8ga_dz%cc%87ungli_4

„KSIĘGA DŻUNGLI” na motywach opowiadań RUDYARDA KIPLINGA Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria – Jakub Szydłowski Muzyka, aranżacje i kierownictwo muzyczne – Jakub Lubowicz Charakteryzacja i kostiumy – Dorota Sabak Scenografia i oświetlenie – Grzegorz Policiński Choreografia – Agnieszka Brańska Przygotowanie wokalne – Lena Zuchniak Projekcje – Tomasz Grimm Kierownictwo produkcji – Ewa Bara Menedżer NOVEJ Sceny – Paulina Stawiska Występują: Mowgli / Żaba – Jan Szydłowski / Filip Rogowski / Michał Rosiński / Jan Pisera Bagheera – Czarna Pantera – Ewa Lachowicz / Marta Wiejak Matka Wilczyca – Marta Wiejak / Ewa Lachowicz Kaa – Pyton Skalisty – Grzegorz Pierczyński / Paweł Kubat Ojciec Wilk – Paweł Kubat / Grzegorz Pierczyński Miś Podhalański – Wojciech Dmochowski / Krzysztof Cybiński Akela Wódz Wilków – Krzysztof Cybiński / Wojciech Dmochowski Shere Khan – Tygrys Albinos – Jakub Szydłowski / Konrad Darocha Tabaka – Szakal – Paweł Strymiński / Wiktor Korzeniowski Rodzicom głosów użyczyli – Joanna Węgrzynowska-Cybińska i Tomasz Steciuk premiera: 19 listopada 2016 roku Teatr Muzyczny ROMA NOVA Scena Dyrektor: Wojciech Kępczyński

fot. materiały prasowe

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *