WIELKI FINAŁ ZBIERAJ Z KLASĄ

autor

To było wielkie święto ekologii! Wielki Finał akcji „Zbieraj z klasą” nie mógł się odbyć w innym miesiącu, tylko w kwietniu, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Na zaproszenie organizatora – Europejskiej Platformy Recyklingu na Stadion Legii w Warszawie zjechały się dzieci ze szkół, które były najaktywniejsze w zbiórce baterii i elektrośmieci. Konferencję i koncert z wręczeniem nagród poprowadziła Katarzyna Cichopek. Na scenie wystąpili: idolka dzieci i młodzieży – Honorata Skarbek oraz ambasaforzy: Justyna Tomańska – eko mama, Mariusz Totoszko – wokalista i Konrad „Kony” Czarkowski – lalkarz medialny.

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1000 placówek oświatowych z całej Polski. W okresie od września 2016 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 26 ton zużytych baterii oraz 62 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Średnia liczba baterii i elektrośmieci, które mogłyby zanieczyścić środowisko, ale zostały zebrane i przekazane do recyklingu przez operatora projektu – firmę Remondis, wyniosła odpowiednio: w przypadku zużytych baterii 135 kg na szkołę, w przypadku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 321 kg na szkołę. To nasz wspólny sukces!

 

Laureatem I miejsca został Zespół Szkół z miejscowości Wielowieś w Wielkopolsce , który zebrał 330 kg baterii i 4630 kg ZSEiE, wygrywając nagrodę główną: 4-dniową wycieczkę do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil na Słowenii z kempingiem muzycznym od Najlepsze dla dzieci. 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy z Podkarpacia uzyskując 1780 punktów (zebrano 80 kg baterii i 3400 kg ZSEiE) i otrzymując w nagrodę postaci 2-dniowej wycieczki do parku rozrywki „Jura Park” w Bałtowie. Laureatem  3 miejsca została Szkoła Podstawowa z miejscowości Wysoka w Wielkopolsce gromadząc 1730 punktów (270 kg baterii i 2920 kg ZSEiE) i wygrywając 2-dniową wycieczkę do parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Nagrodę dodatkową w postaci wycieczki do Trójmiasta otrzymała ekipa Warsztatu Terapii Zajęciowej           w Suszu w województwie warmińsko – mazurskim. Wszyscy odebrali dyplomy z rąk autorytetu: aktorki, prezenterki telewizyjnej i mamy – Katarzyny Cichopek. 

 

Atrakcją był też program artystyczny przygotowany przez ambasadorów akcji: Justynę Tomańską – aktywną, eko mamę, Mariusza Totoszko – wokalistę, znanego z zespołu Volver, finalistę 2 edycji Idola, Konrada „KONY” Czarkowskiego – finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”. Dzieci mogły przybić piątkę eko robotowi zwanemu „Paluszkiem” – maskotce projektu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wydrukowane na miejscu przez Image4You, odbyć wycieczkę po stadionie wraz z wizytą     w Muzeum Legii oraz wysłuchać koncertu ich idolki, wokalistki, która również dba o środowisko naturalne, nominowanej do nagrody Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Ekologia – Honoraty Skarbek. 

 

W wydarzeniu na Stadionie Legii wzięły również udział gwiazdy – eko rodzice: Urszula, Monika Mrozowska, Izabela Zwierzyńska, Ryszard Rembiszewski, Kasia Burzyńska, Dorota Michałowska, Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice z córką.

 

To już czwarty rok naszego projektu edukacyjno – ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Cieszymy się, że nowe szkoły przystępują do akcji. Jesienią 2016 r. kiedy wystartowaliśmy tę edycję, odwiedziliśmy 10 miast z terenu całej Polski, aby szerzyć nasze ekologiczne przesłanie. Wśród nich znalazły się: Susz, Kołobrzeg, Koronowo, Kazimierz Dolny, Sulejówek, Krynica – Zdrój, Włocławek, Pabianice, Gorzów Wielkopolski i Dzielnica Żoliborz m. st. Warszawy. Jak widać nasza trasa przyniosła rekorowe efekty – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku ZSEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Laureaci 1 miejsca - Szkoła z miejscowości Wielowieś z fundatorem nagrody - wycieczki zagranicznej od Vacansoleil, fot. Paweł Wodzyński Laureaci 2 miejsca - Szkoła z Wydrzy z ambasadorami i prowadzacymi, fot. Paweł WodzyńskiLaureaci 3 miejsca - Szkoła z miejscowości Wysoka z fundatorem nagrody z Farmy Iluzji, fot. Paweł Wodzyński Burmistrz Kazimierza Dolnego, Monika Batogowska - Bee Music, Burmistrz Koronowa i ekipa z miasta, fot. Paweł Wodzyński Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice z córeczką, fot. Paweł Wodzyński Dorota Michałowska, fot. Paweł Wodzyński Honorata Skarbek na scenie, fot. Paweł WodzyńskiJessica Bakalarska, Justyna Tomańska, Mariusz Totoszko, Kasia Cichopek i Kony z Paluszkiem, fot. Paweł Wodzyński Kony z Królem Julianem i dziećmi na scenie

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *