Pluszak zamiast żywego stworzenia? Tak! Na Święta #ZamiastPsiaka #KupPluszaka

autor

Akcja Karmimy Psiaki, w okresie przedświątecznym wyjątkowo odradza przyjmowanie pod swój dach czworonożnych przyjaciół. W projekcie #ZamiastPsiaka #KupPluszaka przekonuje, że zwierzę to nie prezent, a decyzja o jego posiadaniu powinna być przemyślana. Dlatego #ZamiastPsiaka #KupPluszaka – https://sklep.karmimypsiaki.pl/zamiastpsiaka.

Rozpoczęła się kolejna kampania akcji Karmimy Psiaki. Tym razem, poprzez projekt #ZamiastPsiaka #KupPluszaka, twórcy akcji przekonują, że czworonogów nie można traktować jak prezenty świąteczne. Na czym polega problem? Bardzo wiele osób daje najbliższym pod choinkę psa lub kota. Często jednak to decyzja podejmowana pod wpływem impulsu, nie jest odpowiedzialna ani przemyślana. W konsekwencji, w okresie po Bożym Narodzeniu, a później także w czasie wakacji, schroniska zapełniają się takimi żywymi, ale nietrafionymi, prezentami gwiazdkowymi.

Autorzy #ZamiastPsiaka #KupPluszaka proponują alternatywę – stworzyli maskotkę, którą można podarować najbliższym, zamiast wybierać żywe stworzenie. Każdy może znaleźć pluszaka w Fundacyjnym Internetowym Sklepie Zoologicznym Karmimy Psiaki, którego 100% zysku będzie przekazywane na pomoc bezdomnym czworonogom. Wszyscy, którzy zgadzają się z ideą projektu i w te Święta nie potraktują psa lub kota jak prezent, mogą kupić pluszaka na stronie https://sklep.karmimypsiaki.pl/zamiastpsiaka i obdarować najbliższych, dając dobry przykład innym.

Kampania rozpoczęła się od akcji ambientowej – przedstawicielki Karmimy Psiaki rozdawały pluszaki wśród przechodniów w Krakowie i Warszawie, zwracając ich uwagę na istotę problemu i namawiając do odpowiedzialnych decyzji w sprawie posiadania zwierząt. Wideo promujące projekt można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/0LMSSFdT828.

beata-pawlikowska

15621642_10209989756494214_7416709631966009042_n

N/Z Eliza Gwiazda fot. instagram gwiazdy

honorata-1

kamila-szczawinska karolina-kp zosia-zborowska-1 zosia-zborowska-2 zosia-zborowska-3

Brak tagów Brak komentarzy 0

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *