AGNIESZKA RYLIK WALCZY O BYCIE EKO!

autor

NAŁADUJ AKUMULATORY Z AGNIESZKĄ RYLIK to projekt edukacyjno – ekologiczny, którego celem jest szerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami, w szczególności tymi najbardziej niebezpiecznymi dla środowiska, jakimi są akumulatory samochodowe. Organizatorem tego wyjątkowego ekologicznego przedsięwzięcia jest REMONDIS Electrorecycling. Agnieszka Rylik – mistrzyni świata w boksie zawodowym, a prywatnie mama 9 – letniej Marysi, została ambasadorką kampanii. Walczy tym razem nie na ringu, ale w szczytnym celu, abyśmy byli eko i żyli eko! Pomaga jej w tym CLEO, która wystąpi podczas wielkiego finału akcji 27 listopada na PGE Narodowy!

W październiku w Górze Kalwarii, Grodzisku Mazowieckim i Włocławku odbyły się spotkania edukacyjne. Wspólnie z energetyczną ambasadorką projektu, mistrzynią świata w boksie zawodowym – Agnieszką Rylik, uczniowie wybranych szkół wzięli udział w lekcji ekologii połączonej z lekcją WF-u. Dowiedzieli się, co kryje w sobie akumulator samochodowy i jak powinno się prawidłowo postępować, kiedy się już zużyje. Informacje merytoryczne przekazywali wspólnie z ambasadorką organizatorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia z firmy REMONDIS Electrorecycling oraz Partner Generalny, wiodący producent akumulatorów samochodowych – Bosch Automotive. Nie zabrakło też tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli konkursów i zabaw sportowych. Wszystkie konkurencje oceniła wyjątkowa trenerka Agnieszka Rylik, która nie tylko wraz z dziećmi brała udział w aktywnościach fizycznych (grała w koszykówkę, tenisa stołowego, pokonywała tory przeszkód), ale też w przystępny sposób przekazywała im wiedzę ekologiczną. Jako mama 9-letniej Marysi Agnieszka Rylik wie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, dlatego z wielką chęcią włącza się w ten ekologiczny projekt. 

– Żartuję czasem, że program kosmiczny wysiadł, więc skazani jesteśmy na planetę Ziemia. Zacznijmy o nią dbać, póki nie jest za późno. Edukacja w zakresie ekologii jest bardzo ważna i to od najmłodszych lat. Recykling, proste nawyki i zasady proekologiczne wpajane od dziecka mogą zatrzymać degradację środowiska. Poza tym jestem mieszkanką wyjątkowej dzielnicy w Warszawie – „Zielonego Żoliborza”, a to do czegoś zobowiązuje – mówi Agnieszka Rylik.

Pytana o relacje z córką, 9 – letnią Marysią odpowiada:

– Pilnujemy się z Marysią nawzajem. Ja segregacji odpadów, zakupu wody w szklanych butelkach, oddawania zużytego akumulatora samochodowego do punktu zbiórki, a Marysia przypomina mi o zabieraniu torby na zakupy, żeby nie używać plastikowych torebek. Chce być VSCO Girl. Nie wiem dokładnie co to jest [śmiech], ale podoba mi się, że VSCO nie używa plastikowych słomek! To jest dobry trend gdy dzieci zadają sobie pytanie planeta albo plastik? A do tego tak jak w przypadku naszej akcji edukują czasem swoich rodziców. Dzisiaj praktycznie w każdej rodzinie jest co najmniej jeden samochód. Dlatego problem zużytych akumulatorów, które są odpadem niebezpiecznym, zawierającym ołów i kwas siarkowy, dotyczy nas wszystkich! Tego się uczymy, ładując pozytywnie nasze własne akumulatory!  – dodaje Agnieszka Rylik.

Wielki finał akcji odbędzie się 27 listopada w Warszawie na PGE Narodowy. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i dorosłych, w którym oprócz ambasadorki wezmą również udział gwiazdy, którym troska o środowisko nie jest obojętna, a dla wszystkich zaśpiewa idolka dzieci i młodzieży – CLEO!

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *