Black Energy Drink – Tytularnym Sponsorem LFL All-Star Tour Poland 2018

autor

Black Energy Drink, marka znana ze współpracy z najwybitniejszymi postaciami ze świata sportu, podjęła współpracę z firmą Pro Polska – promotorem wyjątkowej trasy  Legends Football League (LFL). Spektakularna, kobieca liga futbolowa, bijąca rekordy popularności i oglądalności w USA oraz wielu krajach na całym świecie, rozegra po raz pierwszy mecze w  Europie, i to właśnie w Polsce.

Legends Football League (LFL) jest kobiecą ligą futbolową, rozgrywającą mecze wiosną i latem na największych amerykańskich stadionach i arenach, znanych z występów NBA, NFL, czy NHL. „LFL to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się przedsięwzięć sportowych na świecie.  Transmisje meczów oglądają już widzowie w ponad 200 krajach na całym świecie. Black Energy Drink zawsze kojarzył się z innowacyjnymi pomysłami i kampaniami, dlatego zdecydowaliśmy się na zostanie tytularnym sponsorem LFL All-Star Tour Poland. LFL to przede wszystkim sport, ale i rozrywka, szybkość, moc, spryt, energia, szaleństwo, piękne kobiety, czyli cechy, które wpisane są w DNA marki Black. Myślę, że ta współpraca dostarczy wszystkim dużo pozytywnej energii.”- powiedział Wiesław Włodarski, właściciel firmy Food Care Group Sp. z o.o.

Liga powstała w USA w 2009 r. jako Lingerie Football League. Nazwa wzięła się od meczów pokazowych Lingerie Bowls, które nadawane były na płatnym kanale telewizyjnym,
w przerwie transmisji Super Bowl. W 2009 r. obecny komisarz ligi, Mitchell Mortaza,  podjął decyzję o przekształceniu pojedynczych rozgrywek w profesjonalną ligę. Cztery lata później Lingerie Football League przemianowano na Legends Football League. Zawodniczki zyskały nowe, bardziej sportowe stroje, zamiast dotychczasowej bielizny. Wprowadzono wówczas nowe, udoskonalone ochraniacze na ramiona, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa zawodniczek. Z logotypów poszczególnych drużyn zniknęły zdjęcia seksownych dziewczyn, a hasłem ligi przestało być „True Fantasy Football”, zastąpiono je zawołaniem –  „Women of the Gridiron” (Gridiron – boisko do futbolu amerykańskiego).

Obecnie Legends Football League składa się z 8 drużyn w USA.

Zawodniczki wywodzą się z grupy, która podczas nauki na uniwersytecie trenowała lekkoatletykę, tenis, siatkówkę, koszykówkę lub fitness, na co najmniej półprofesjonalnym poziomie. Mecz rozgrywany jest na 50-jardowym boisku, a w każdej z drużyn na boisku znajduje się po 7 zawodniczek. Zasady gry są zbliżone do tych obowiązujących się w innych ligach futbolu amerykańskiego. Na zaproszenie Pro Polska Sp. z o.o. i właściciela marki Black Energy Drink zawodniczki LFL odwiedzą Polskę ponownie na przełomie stycznia i lutego
2018 r., aby rozegrać 3 spektakularne Mecze Gwiazd w:

20.01.2018 r. – Ergo Arena Gdańsk

01.2018 r. – Atlas Arena Łódź

03.02. 2018 r.  – Tauron Arena Kraków

Partnerem specjalnym konferencji LFL, jest restauracja Jeff’s Pole Mokotowskie.

5 32.IPG19

 

Brak komentarzy

Co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *